Haber Girişi: 18.09.2020 - 22:26, Güncelleme: 11.12.2020 - 18:05

Demet KOLKILIÇ Yazdı..

 

Demet KOLKILIÇ Yazdı..

Dünyada ve ülkemizde yaşanan covid-19 virüsü sebebiyle endişelerimizin olması, artması ve bunun akabinde yaşantımızın olası bir durumla değişmesi ister istemez hepimizi çok fazla etkilemektedir.   Bundan çok değil, iki üç hafta öncesine kadar hepimizin planları, programları vardı. Sabah ne olacağını bilmeden hayatımıza devam ediyorduk. Mecburen ertelemekte olduğumuz işlerimizi en sağlıklı bir şekilde devam ettirmek için hepimiz sabırla ve olması gerektiği gibi beklemede kalmalıyız. Bu süreçleri yaşarken, ruhsal olarak kendimizi daraltmak yerine sebat gösterip olan vakti verimli kullanmaya odaklanmalıyız. Müzik dinlemek , kitap okumak, film seyretmek, evde yapabileceğimiz egzersizler bize yardımcı olup, kaygılarımızı azaltacaktır.     Mecburen çalışarak evine bakmak zorunda olan insanlarımız var. Özellikle sağlık çalışanlarımızın çocuklarından ve ailelerinden ayrı kalarak bizler için göstermiş oldukları çabayı heba etmemek için EVDE KALMALIYIZ. Işıkla alkışlıyorum onları.     Eğitim sisteminde ve daha birçok iş alanda dijital ortamlar sağlanmıştır. Bu dijital ortamın dezavantajlarına değil, avantajlarına odaklanarak hem kendimize hem de karşımızdaki insanlara yardımcı olmalıyız . Burada velilerimiz kadar öğrencilerimize de düşen görevler vardır. Dijital ortama motive olmak, en iyi verimi almayı sağlamaktır. Yapabileceğiniz en güzel şey var olan ortamınızı zenginleştirmek, manen çöküntüye girmemektir.     Yaşadığımız bu süreç bireysel değil, ulusal ve küreseldir. Bu süreçte ne kadar hijyene, kurallara dikkat edersek o kadar çabuk atlatacağımıza  ve bir sabah ertelemek zorunda kaldığımız hayatlarımıza en kısa sürede döneceğimize inanıyorum.     Salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte, #evdekal. Bir sabah, her sabah bir bakmışsın her yer çiçek açmış. İnancını kaybetmeden, her şeyin güzel olacağına inan.   EVDE KAL, SAĞLIKLA KAL, SEVGİYLE KAL.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan covid-19 virüsü sebebiyle endişelerimizin olması, artması ve bunun akabinde yaşantımızın olası bir durumla değişmesi ister istemez hepimizi çok fazla etkilemektedir.

 

Bundan çok değil, iki üç hafta öncesine kadar hepimizin planları, programları vardı. Sabah ne olacağını bilmeden hayatımıza devam ediyorduk. Mecburen ertelemekte olduğumuz işlerimizi en sağlıklı bir şekilde devam ettirmek için hepimiz sabırla ve olması gerektiği gibi beklemede kalmalıyız. Bu süreçleri yaşarken, ruhsal olarak kendimizi daraltmak yerine sebat gösterip olan vakti verimli kullanmaya odaklanmalıyız. Müzik dinlemek , kitap okumak, film seyretmek, evde yapabileceğimiz egzersizler bize yardımcı olup, kaygılarımızı azaltacaktır.

 

 

Mecburen çalışarak evine bakmak zorunda olan insanlarımız var. Özellikle sağlık çalışanlarımızın çocuklarından ve ailelerinden ayrı kalarak bizler için göstermiş oldukları çabayı heba etmemek için EVDE KALMALIYIZ. Işıkla alkışlıyorum onları.

 

 

Eğitim sisteminde ve daha birçok iş alanda dijital ortamlar sağlanmıştır. Bu dijital ortamın dezavantajlarına değil, avantajlarına odaklanarak hem kendimize hem de karşımızdaki insanlara yardımcı olmalıyız . Burada velilerimiz kadar öğrencilerimize de düşen görevler vardır. Dijital ortama motive olmak, en iyi verimi almayı sağlamaktır. Yapabileceğiniz en güzel şey var olan ortamınızı zenginleştirmek, manen çöküntüye girmemektir.

 

 

Yaşadığımız bu süreç bireysel değil, ulusal ve küreseldir. Bu süreçte ne kadar hijyene, kurallara dikkat edersek o kadar çabuk atlatacağımıza  ve bir sabah ertelemek zorunda kaldığımız hayatlarımıza en kısa sürede döneceğimize inanıyorum.

 

 

Salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte, #evdekal. Bir sabah, her sabah bir bakmışsın her yer çiçek açmış. İnancını kaybetmeden, her şeyin güzel olacağına inan.

 

EVDE KAL, SAĞLIKLA KAL, SEVGİYLE KAL.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve agrihaber04.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.