(Ah04) - Ağrı Haber 04 | Haber Girişi: 03.02.2021 - 18:08, Güncelleme: 03.02.2021 - 18:08

Ağrı Deva Partisin'den Gündem Değerlendirmesi

 

Ağrı Deva Partisin'den Gündem Değerlendirmesi

Dağtekin'den Ağrı Gündem değerlendirmesi
Deva Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Dağtekin,Sosyal Medya Hesabından Ağrı gündemine dair yazılı basın açıklaması yaptı. Dağtekin Açıklamalarında;   "Uzun bir süredir siyaset arenasında gibi bir yoğunluk olsa da içimizde aslında sadece 6 aylık bir süre Deva partisi ile birlikte siyaset yapıyoruz.   Ağrı’da yeni bir anlayışın ve zihniyetin oturması içinde farklı çabalar içindeyiz. Halkın içinde sorunlarını konuşan bir parti olmamız, Ağrı’da yapılmayan muhalefeti yapıyor olmamız bizi daha çok çalışmaya sevk ediyor. Bu çerçevede iktidara Ağrı için birkaç soru sormak istiyorum.   Çağrı Merkezi: 1- Ağrının yerel ve iktidar temsilcileri Sayın Cumhurbaşkanımız Ağrıya 1000 kişilik çağrı merkezi yapılması talimatı vermiş olmasına rağmen yerel yöneticiler tarafından takip edilmeyen ve unutulan yatırımı Ağrıya kazandırmayacak mısınız? 2- 1000 kişinin istihdam edileceği bir projeyi yetersiz mi görüyorsunuz? Cumhurbaşkanımızın talimatını hiçe mi sayıyorsunuz? Bu sorulara cevap bekliyoruz.   Belediye Binası: Ağrı belediye binasının atıl kalmaması, inşaatının devam etmemesi, yapılan yatırımın sürdürülmemesi, eminim ki tüm Ağrılı hemşerimizi üzüyordur. Belediye binası ile ilgili şu soruları sormak ve cevaplarını almak istiyoruz. 1- Ağrı belediyesi olarak Belediye binasını bitirmeyi düşünüyor musunuz? 2- Yapılan yatırımı gereksiz ise bu yatırımı başlatanlar hakkında şikâyette bulundunuz mu, bulunacak mısınız? 3- Eğer yatırım gerekli ise neden devam etmiyorsunuz?   TBMM Evi: Yine milletvekilimiz tarafından duyurulan TBMM evi projesinin bir değerlendirmesini yapmak istiyoruz. Ağrının şu an betonlaşmaya değil istihdama ihtiyacı var. O halde TBMM evi için ayrılan bütçenin gençlerimizi 3 ve 6 aylık eğitimlerle üretim yapacak alanlara yönlendirelim. Ayakkabıcılar sitesi ve tekstil kent için personel ve istihdam sağlayacak eğitim ve nitelikli çalışan yetiştirmede kullanalım. Tekstil kent ve ayakkabıcılar sitesinde Ağrılı gençler üretim yapsınlar. Bu kaynağı gençlerimiz ve üreticilerimiz lehine kullanalım." Diye ifade etti.  
Dağtekin'den Ağrı Gündem değerlendirmesi

Deva Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Dağtekin,Sosyal Medya Hesabından Ağrı gündemine dair yazılı basın açıklaması yaptı.

Dağtekin Açıklamalarında;

 

"Uzun bir süredir siyaset arenasında gibi bir yoğunluk olsa da içimizde aslında sadece 6 aylık bir süre Deva partisi ile birlikte siyaset yapıyoruz.

 

Ağrı’da yeni bir anlayışın ve zihniyetin oturması içinde farklı çabalar içindeyiz. Halkın içinde sorunlarını konuşan bir parti olmamız, Ağrı’da yapılmayan muhalefeti yapıyor olmamız bizi daha çok çalışmaya sevk ediyor. Bu çerçevede iktidara Ağrı için birkaç soru sormak istiyorum.

 

Çağrı Merkezi:

1- Ağrının yerel ve iktidar temsilcileri Sayın Cumhurbaşkanımız Ağrıya 1000 kişilik çağrı merkezi yapılması talimatı vermiş olmasına rağmen yerel yöneticiler tarafından takip edilmeyen ve unutulan yatırımı Ağrıya kazandırmayacak mısınız?

2- 1000 kişinin istihdam edileceği bir projeyi yetersiz mi görüyorsunuz? Cumhurbaşkanımızın talimatını hiçe mi sayıyorsunuz? Bu sorulara cevap bekliyoruz.

 

Belediye Binası:

Ağrı belediye binasının atıl kalmaması, inşaatının devam etmemesi, yapılan yatırımın sürdürülmemesi, eminim ki tüm Ağrılı hemşerimizi üzüyordur. Belediye binası ile ilgili şu soruları sormak ve cevaplarını almak istiyoruz.

1- Ağrı belediyesi olarak Belediye binasını bitirmeyi düşünüyor musunuz?

2- Yapılan yatırımı gereksiz ise bu yatırımı başlatanlar hakkında şikâyette bulundunuz mu, bulunacak mısınız?

3- Eğer yatırım gerekli ise neden devam etmiyorsunuz?

 

TBMM Evi:

Yine milletvekilimiz tarafından duyurulan TBMM evi projesinin bir değerlendirmesini yapmak istiyoruz. Ağrının şu an betonlaşmaya değil istihdama ihtiyacı var. O halde TBMM evi için ayrılan bütçenin gençlerimizi 3 ve 6 aylık eğitimlerle üretim yapacak alanlara yönlendirelim. Ayakkabıcılar sitesi ve tekstil kent için personel ve istihdam sağlayacak eğitim ve nitelikli çalışan yetiştirmede kullanalım. Tekstil kent ve ayakkabıcılar sitesinde Ağrılı gençler üretim yapsınlar. Bu kaynağı gençlerimiz ve üreticilerimiz lehine kullanalım." Diye ifade etti.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve agrihaber04.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.